Sprzedawca Blog

Typy klientów – Plankton

Mnóstwo wody w Wiśle upłynęło, a ja nadal nie mogę się nauczyć, że jednak da się mnie zaskoczyć. Najczęściej negatywnie. To, czego nie daję rady znieść, to ameboza. Intelektualna. W narodzie.

Bo inaczej jak przerośniętym deficytem mocy mentalnych nie można nazwać tego, co się odjaniepawla od kilkunastu już lat. Stoję za ladą nie od dziś i niestety, ale dochodzę do szalenie smutnego wniosku:

Kasa na edukację w tym kraju jest równie dobrze używana jak 2 miliardy na telewizję reżimową. Powiedziałem co powiedziałem.

Bo jak inaczej można nazwać zjawiska takie jak analfabetyzm w XXI wieku? Na czym polega? A na przykład na tym, że w związku z pandemią wprowadzone są, również w moim sklepie, takie a nie inne ograniczenia, o których trzeba przecież informować. W związku z tym, najczęściej, drukowana jest kartka, na której WIELKIMI CZERWONYMI LITERAMI napisane jest, na przykład, że dzisiaj, sklep zamykamy o godzinę wcześniej. Z jakiego powodu zamykamy? Nie wiem, nie mój problem. Szef kazał, to mi pasuje, bo nie od kwestionowania poleceń służbowych jestem, ale jeśli masz na wysykości dziobu informację, lampisz się na nią, jak sroka w gnat i jedyne, co pada z twoich ust to „To do której dziś otwarte?” mimo, że jest napisane, że do 20:00, to jedyny wniosek to taki, że jesteś debilem.

A i to nie jest najgorsze. Bo to, że brak umiejętności myślenia jest objawem poważnych problemów mentalnych absolutnie nie ulega wątpliwości. Gorsze od tego jest, kiedy niektóre egzemplarze robią do dwa, trzy, pięć, siedem dni z rzędu. Informacja jest cały czas ta sama, w tym samym miejscu, a ten jełop, niczym syfilis, wraca co jakiś czas i zadaje to samo idiotyczne pytanie. Poddaję się. Naprawdę ciężko utrzymać jakiekolwiek, rozsądne standardy wiary we własny gatunek.

Czy naprawdę tak ciężko nauczyć się czytać? Tak tylko pytam…

W poprzednim odcinku:

 


2 thoughts on “Typy klientów – Plankton

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *